V petek, 17. 11., so učenci razredne stopnje skozi različne dejavnosti in aktivnosti spoznali postopek izdelave kruha. Ostali učenci so dan začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom – kruh, maslo in med, učenci razredne stopnje pa so z zajtrkom morali malo počakati, saj so kruh morali najprej speči. Učenci so v Kulinaričnem središču v Ratkovcih spoznavali različna zrna, moko, ogledali so si krušno peč in izdelovali izdelke iz slame. Poleg vsega naštetega so si učenci tudi sami umazali roke, kajti tudi sami so tehtali, mesili, valjali in s pomočjo rokodelcev ter ostalih strokovnih delavcev spekli različne vrste kruhov ter pice. Učenci so bili navdušeni, pohvalili so sveže pripravljene jedi, vsak izmed njih pa si je uspel narediti tudi uporaben izdelek iz slame, ki si ga je lahko odnesel domov.

(Visited 193 times, 1 visits today)