Naša šola se je znotraj projekta “Postani junak/junakinja”, v katerem sodelujemo z Vrtcem Koper, udeležila čistilne akcije, ki je potekala v okviru Dneva zemlje. Geslo projekta se glasi “Poberi smet in reši svet”, njegov namen pa je otroke ozaveščati o pomenu ohranjanja in varovanja narave ter razvijati odgovoren odnos do okolja, v katerem živimo. Učenci 2., 4. in 5. razreda so se znotraj Razširjenega programa v petek, 21. 4. podali v okolico šole. S seboj so vzeli rokavice ter vreče za smeti. Učenci so bili pri iskanju smeti zelo natančni in pozorni, da niso spregledali kakšne smeti. Prav ponosni so bili, da so lahko na ta način pripomogli našemu planetu, ob tem pa povedali, da se tudi sicer udeležujejo čistilnih akcij znotraj občin. Smeti so pobrali v okolici šole, ob igrišču, parkirišču in na ostalih prostih površinah. Med odpadki so našli največ plastičnih izdelkov, med drugim so našli tudi del gume, ki je pri učencih vzbudila veliko zanimanja in so jo z veseljem vlekli izpod gramoza.

(Visited 22 times, 1 visits today)