Bog ni imel dovolj rok, da bi vlekel otroke iz težav, zato je iznašel mame.

(Alice Lumpkin)

Dne 23. 3. smo v dopoldanskem času na OŠ Fokovci imeli tehniški dan za učence od 1. do 5. razreda. V tem času so učenci izdelovali najrazličnejše izdelke za njihove mame. Učenci od 1. do 4. razreda so izdelovali rožice in šopke, učenci 5. razreda pa so dopoldan preživeli v kuhinji in pripravljali pecivo. V popoldanskem času smo povabili mamice, očke, babice, dedke in ostale, da so se nam pridružili na proslavi ob materinskem dnevu. Predstavo sta vodila učenca 5. razreda Lucija in Aljaž. Učenci 1. in 3. razreda so zapeli pesem Potepuh in deklamirali pesmi Mama in Kaj je najlepše od Toneta Pavčka. Učenci 2. in 4. razreda so zapeli slovenski narodni Ges san mala rouža in Mamica je kakor zarja, v nadaljevanju pa deklamirali še Pavčkovo Kako raste mama in Mamica moja. Učenci 5. razreda so se predstavili s Kdo s poljubčkom sladkim, katero so zaigrali s pomočjo klavirja in Orffovih instrumentov ter deklamirali pesem Vrata od Daneta Zajca. Dva učenca sta se predstavila tudi na kitari in zaigrala pesem Gregorja Strniše Jaz imam pa goslice, za konec pa se je predstavila še folklorna skupina, ki je zaplesala in predstavila igro radio. Sledila je pogostitev s kavo in pecivom, katerega so pripravili učenci znotraj tehniškega dneva.

(Visited 29 times, 1 visits today)