V soboto, 8. 10., smo se po dveh letih premora spet pridružili projektu Šport – Špas – Dan druženja in gibanja treh generacij. Podali smo se po nekdanjih šolskih poteh, obenem pa pohod združili z Nacionalnim mesecem skupnega branja in v ta namen povabili našo pisateljico in nekdanjo učiteljico Olgo Gutman, ki je učencem in ostalim navzočim predstavila svojo življenjsko pot ter pisateljska dela. Po uvodni predstavitvi pisateljice Olge Gutman je sledilo jutranje okrepčilo, nato pa smo se podali na pohod. Učenci od 1. do 3. razreda so opravili 5 km, učenci od 4. do 9. razreda pa so opravili 10 km. Skupaj smo opravili vmesni postanek na Vidovem brejgu, kjer smo lahko poskusili tudi domači izdelan sirup iz ameriškega slamnika. Poleg Vidovega brejga, smo obšli še Gospodov breg, Lajnščkov breg ter Makotrov breg. V šolo smo se vračali po Bükonje. Ko smo se vrnili v šolo nas je čakala še malica ter skupno druženje s starši ter učenci. Namesto štartnine smo na pohodu zbirali prostovoljne prispevke za šolski sklad in zato bi se na tem mestu še enkrat vsem zahvalili za prispevke, ki jih bomo koristno unovčili, da bodo naši učenci lahko še bolj uspešni na vseh učnih področjih.

(Visited 24 times, 1 visits today)