[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][et_pb_text _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default” custom_margin=”-33px||||false|false” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

Spoštovani starši, dragi učenci!

Vlada Republike Slovenije je na 27. 10. in 28. 10. 2021 sprejela nova Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (v nadaljevanju besedila: odlok), ki je objavljen v Uradnem listu RS, št. 171/2021.

Odlok predpisuje naslednje:

1. Samotestiranje na SARS-CoV-2 s hitrimi antigenskimi testi poteka za vse učence v osnovnih šolah.

2. Samotestiranje na SARS-CoV-2 je prostovoljno in brezplačno.

3. Samotestiranje na SARS-CoV-2 se izvaja dvakrat tedensko, praviloma ob ponedeljkih in sredah.

4. Učencu pripada za prostovoljno samotestiranje 10 testov na mesec, ki jih pridobi učenec oziroma njegovi starši ali zakoniti zastopniki v lekarni na kartico zdravstvenega zavarovanja.

5. Prostovoljno se samotestirajo učenci, ki niso preboleli COVID-19 in tisti, ki so preboleli COVID-19 in je od okužbe minilo več kot šest mesecev.

6. Samotestiranje na SARS-CoV-2 poteka z verificiranimi hitrimi antigenskimi testi na SARSCoV-2, ki izpolnjujejo pogoje za ta namen. V primeru pozitivnega hitrega antigenskega testa se ta potrdi s standardnim PCR testom. I

7. Vsi upravičenci imajo pravico do pridobitve 10 testov HAG za samotestiranje že od 29. 10 . 2021.

Pozivamo vas, da izkoristite to možnost in se učenci samotestirajo v izogib širjenju okužb in zapiranju šol ter ostalega javnega življenja.

Objavljamo tudi protokol za samotestiranje, ki je v priponki.

Hvala za sodelovanje,

 

Kolektiv OŠ Fokovci

[/et_pb_text][et_pb_button button_url=”https://www.os-fokovci.si/files/2021/10/13191_PROTOKOL_ucenci_samotestiranje_P.pdf” url_new_window=”on” button_text=”Protokol samotestiranja učencev” _builder_version=”4.7.3″ _module_preset=”default”][/et_pb_button][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

(Visited 2 times, 1 visits today)