Z manjšim avtobusom smo se odpeljali v Ljubljano. Povabil nas je predsednik športne zveze Moravske Toplice gospod Branko Recek. Na pobudo olimpijskega komiteja Slovenije, da bi 1. oktober postal državni praznik slovenskega športa, smo se zbrali v predsedniški palači. Tam sta bila tudi Borut Pahor, predsednik republike Slovenije, in kolesar Primož Roglič, ki je zmagal na dirki po Španiji. V kulturnem programu pa so nastopili tudi gimnastičarji in gimnastičarke iz ŠD Narodni dom. Po kulturnem programu smo odšli v olimpijski muzej. Gledali smo 3 krajše filme. Ogledali pa smo si tudi olimpijsko zgodovino slovenskih športnikov. Imeli smo priložnost prijeti olimpijske bakle. Po končanem ogledu smo odšli z manjšim avtobusom nazaj domov. Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.

Živa Horvat, 7. razred

(Visited 7 times, 1 visits today)