LJUBLJANA – učenci 6., 7., 8., in 9. razreda

Odhod z avtobusne postaje pri OŠ Fokovci ob 5.30 uri. Vožnja do LJUBLJANE. Vmes krajši postanek. V Ljubljani se izkrcamo iz avtobusa in se peš odpravimo najprej do Muzeja iluzij (od 9.00 do 10.00), kjer se bomo zabavali ob zanimivih razstavnih eksponatih. Po uri zabave se odpravimo na malo bolj resen obisk, in sicer si bomo ogledali stavbo slovenskega Parlamenta  (10.05 – 11.00) od zunaj in znotraj. Seznanili se bomo z delovanjem državnega zbora. Po tem se bomo sprehodili do Prirodoslovnega muzeja (11.30 – 13.00),  kjer se bomo razdelili v dve skupini. Ena skupina bo izvajala delavnico »Na lovu za fosili«, druga pa si bo ogledala občasno razstavo  »Naše malo veliko morje«. Potem se skupini zamenjata. Po ogledu razstave in delavnici se bomo malo okrepčali (ob 13.15), saj nas nato še čaka hoja na Ljubljanski grad, od koder je čudovit razgled na celo mesto.  Od 15.00 bomo s »Časovnim strojem« spoznali zgodovino mesta  od rimske Emone do 20. stoletja. Po ogledu gradu se bomo prijetno utrujeni in z lepimi spomini podali na vožnjo proti domu.

Cena ekskurzije:  42,50 (vse vstopnine, prevoz in kosilo)

Od skupne cene ekskurzije se odšteje še 7,88 EUR, ki jih MIZŠ nameni izvajanju ekskurzij za učence od 5. do 9. razreda, kar pomeni, da je cena ekskurzije na učenca maksimalno 34,62 EUR.

(Visited 3 times, 1 visits today)