DIŠEČI POTENCIAL GORIČKEGA

V sodelovanju s Tatjano Buzeti – nosilko dopolnilne dejavnosti na kmetiji in s še drugimi partnerji bomo v naslednjem šolskem letu aktivni v sklopu projekta Dišeči potencial Goričkega. Cilji projekta:

• spodbujanje inovativnosti in podjetnosti med učenci – preko delavnic in spoznavanja potencialov zeliščarstva;
  • medgeneracijsko sodelovanje – izvajanje delavnic s področja vzgoje, pridelave in predelave zelišč;
  • spodbujanje učencev za razmislek o gospodarskem razvoju Goričkega kot dela Krajinskega parka, turistične občine in kmetijskega območja;
  • ohranjanje narave in skrb za biotsko raznovrstnost

SVEŽINA IZ NARAVE

Učenci so se na naravoslovnem dnevu razdelili v skupine po 4/5 in po krožnem sistemu izvajali različne aktivnosti v delavnicah. Tako so spoznavali različna zelišča, seznanili z vzgojo zelišč in z načini uporabe zelišč. Prav tako so spoznali kako se pridobiva eterična olja iz zelišč z različnimi postopki, izdelali so lastno kozmetiko – milo, balzam za ustnice, kremo, dišečo kopalno sol … Spoznali so kako se uporablja zelišča v kulinariki, ter si napisali tudi marsikateri recept.

Na naravoslovnem dnevu  SVEŽINA IZ NARAVE so sodelovali učenci od 6. do  9. razreda Osnovne šole Fokovci.

Učenci so bili razporejen v različne delavnice. Ena izmed delavnic je bil bila izdelava E-knjižice receptov iz zelišč, ki jo je vodila učiteljica Suzana Panker.