Učenci 2. in 3. razreda so se v sredo, 29. 5., znotraj projekta Postani pravi junak/junakinja z geslom: poberem smet in rešim svet, katerega nosilec je Vrtec Koper, podali v okolico šole in pobirali smeti. Svetovni dan Zemlje sicer obeležujemo 22. aprila, vendar nam je vreme večkrat ponagajalo in smo se na čistilno akcijo odpravili šele sedaj, smo pa v razredu že prej izdelali tudi UNESCO pano, kjer smo se z učenci poučili o tem, kako lahko sami pripomorejo k temu, da bo okolje urejeno. Tokrat pa so učenci nadeli rokavice, vzeli vrečo za smeti in se odpravili v bližnjo okolico šole. Našli so veliko plastičnih odpadkov, stekla in ostalih odpadkov. Učenci so bili vidno zadovoljni, ker so lahko prispevali k bolj čistemu okolju, pa čeprav je to bila le okolica šole, dali so tudi predlog, da se drugo leto odpravimo še drugam. Kdo ve, mogoče pa res.

(Visited 57 times, 1 visits today)