4. oktobra obeležujemo svetovni dan živali. Le-ta je namenjen ozaveščanju javnosti o živalih kot čutečih bitjih ter o tem, da za njih moramo skrbeti na odgovoren način, ki jim ne zadaja bolečine in strahu. Znotraj UNESCO projekta smo se povezali z Društvom za zaščito živali Pomurja. Pripravili so predavanje za učence prve triade. Pogovarjali smo se o tem, kaj vse živali čutijo; kako izražajo veselje, ko nas zagledajo, kako izražajo strah, ko ljudje pokamo petarde in kako nam kažejo svojo zvestobo, ko brezpogojno čakajo na nas. Namen predavanja je bil, da učenci spoznajo, da so živali čuteča bitja. Pogovarjali smo se tudi o empatiji. Učenci so ugotovili, da je empatija nujno potrebna tudi v našem vsakdanjiku, saj se s pomočjo nje lahko učenci vživijo v vlogo učenca, ki npr. izvaja nasilje ali tistega, ki je nasilja deležen. Na šoli v sodelovanju z Društvom za zaščito živali Pomurja izvajamo tudi dobrodelno akcijo, v kateri zbiramo hrano za živali, predvsem za pse in mačke. Učencem, staršem in ostalim se zahvaljujemo za vsak prispevek. Živali nam bodo hvaležne, mi pa bomo na ta način izkazali skrbnost, sočutnost in empatijo.

(Visited 90 times, 1 visits today)