V petek, 15. 9., smo se učenke Lucija, Zara in Mija udeležile UNESCO druženja »Po poti kulturne in naravne dediščine«, ki ga je pripravila Osnovna šola Turnišče. V uvodu so nas pozdravili in sledila je kulturna prireditev, znotraj katere smo posadili drevo miru. Letos je to bila nešplja. Nato smo se sprehodili do cerkve Marijinega vnebovzetja in si ogledali freske. Tamkajšnji učitelj nam je predstavil zgodovino cerkve, učenci pa so se predstavili tudi s pevskim zborom. Peš smo se odpravili do Kovačeve domačije, kjer smo lahko izbirali med dvema delavnicama, ena je bila likovna, druga pa zgodovinsko raziskovalna. Odločile smo se za likovno delavnico. Svoje moči smo združile z učenkami OŠ Bogojina in skupaj smo izdelali fresko, katera upodablja boginjo Anabelle. Na koncu smo se peš odpravili nazaj do osnovne šole, kjer je sledilo kosilo. Bilo je lepo.

(Visited 45 times, 1 visits today)