Učenci 1., 2. in 3. razreda OŠ Fokovci so se včeraj, 29. 5., odpravili na zaključno ekskurzijo v Prlekijo. Najprej so se ustavili v Krapju, kjer so si ogledali čebelnjak, ki ima obliko paviljona. Čebelarka nam je predstavila zgodovino čebelarstva pri njih, kako je nastal muzej, ki ima obliko paviljona, ogledali pa so si tudi vrt, na katerem je veliko rož, ki privabljajo čebele. Učenci so spoznali še čebeljo družino, čebelje pridelke in njihovo uporabo. Rešili so tudi križanko in degustirali domači med in medenjake. Pot jih je nato vodila v Ljutomer, kjer so si ogledali Muzej kasaštva. Med drugim so spoznali kasače, njihovo vlogo nekoč in danes, sprehodili so se tudi do hipodroma in rekli, da se bodo vrnili, ko bo tam potekala kakšna dirka. Na koncu so se odpravili še v Doživljajski park, kjer so na tamkajšnjem poligonu lahko krepili kondicijo, koordinacijo, motoriko in senzoriko. Nekaj junakov se je spustilo tudi po »zip line-u«.

(Visited 8 times, 1 visits today)