Učenci od 6. do 9. razreda so  sredo, 24. 5. 2023, preživeli v Ljubljani. V okviru tehniškega dne so spoznali arhitekta Jožeta Plečnika in njegova dela. Obiskali so Plečnikovo hišo, si ogledali razstavo, ter ob sprehodi po starem delu Ljubljane spoznali Plečnikove stvaritve: Tromostovje, Kongresni trg, Križanke, Narodno in univerzitetno knjižnico, Trnovski most in še druge. Po sprehodu po starem mestnem jedru so si v Cankarjevem domu ogledali razstavo V vrtincu sprememb, ki jih je popeljala skozi zgodovino našega planeta od njegovega nastanak pa do danes. V sklopu razstave so učenci sodelovali tudi v interaktivni nagradni igri in reševali kviz. Ob koncu dneva pa so eksperimentirali v Hiši eksperimentov in se ob množici različnih poskusov poleg učenja tudi zabavali. Izrazili so željo, da bi kaj podobnega radi doživeli tudi naslednje šolsko leto.

(Visited 30 times, 1 visits today)