Učenci naše šole MAKS S., ALEN Š. in BLAŽ F. so se na regijskem tekmovanju uvrstili na Državno študentsko, dijaško in osnovnošolsko tekmovanje v konstrukciji in vožnji z mobilnimi roboti RoboT in ROBObum. 

Vsebina: Slovenci smo pričeli sodelovati na RoboCupJunior tekmovanju v disciplini robotsko reševanje (Rescue). V tej disciplini roboti vozijo po areni, ki predstavlja ruševine po naravni katastrofi, npr. potresu. Naloga robota je, da rešuje žrtve in vozi po zelo zahtevnem terenu – ruševinah zgradbe polnem raznih ovir in preprek. Proga, po kateri vozi robot, je označena s črno črto na beli podlagi. Na progi so prekinitve in tudi fizične ovire, ki jih mora robot obvoziti. Robot opravi svojo nalogo, ko žrtev prestavi na evakuacijsko točko. 

Kot drugo uvrščeni smo bili povabljeni na DRŽAVNO TEKMOVANJE, ki bo potekalo 17. 05. 2022 na inštitutu za ROBOTIKO (fakulteta FERI). Za informacije si lahko ogledate splet: https://robobum.um.si/tekmovanje/urnik

Učencem želim veliko znanja in spretnosti na tekmovanju.

Mentor: Kristjan Pertoci

(Visited 6 times, 1 visits today)