Spoštovani starši, dragi učenci!

Vlada Republike Slovenije je na 27. 10. in 28. 10. 2021 sprejela nova Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (v nadaljevanju besedila: odlok), ki je objavljen v Uradnem listu RS, št. 171/2021.

Odlok predpisuje naslednje:

1. Samotestiranje na SARS-CoV-2 s hitrimi antigenskimi testi poteka za vse učence v osnovnih šolah.

2. Samotestiranje na SARS-CoV-2 je prostovoljno in brezplačno.

3. Samotestiranje na SARS-CoV-2 se izvaja dvakrat tedensko, praviloma ob ponedeljkih in sredah.

4. Učencu pripada za prostovoljno samotestiranje 10 testov na mesec, ki jih pridobi učenec oziroma njegovi starši ali zakoniti zastopniki v lekarni na kartico zdravstvenega zavarovanja.

5. Prostovoljno se samotestirajo učenci, ki niso preboleli COVID-19 in tisti, ki so preboleli COVID-19 in je od okužbe minilo več kot šest mesecev.

6. Samotestiranje na SARS-CoV-2 poteka z verificiranimi hitrimi antigenskimi testi na SARSCoV-2, ki izpolnjujejo pogoje za ta namen. V primeru pozitivnega hitrega antigenskega testa se ta potrdi s standardnim PCR testom. I

7. Vsi upravičenci imajo pravico do pridobitve 10 testov HAG za samotestiranje že od 29. 10 . 2021.

Pozivamo vas, da izkoristite to možnost in se učenci samotestirajo v izogib širjenju okužb in zapiranju šol ter ostalega javnega življenja.

Objavljamo tudi protokol za samotestiranje, ki je v priponki.

Hvala za sodelovanje,

Kolektiv OŠ Fokovci