Spoštovani straši,

Šolsko leto se nezadržno bliža in vsi smo že v veselem pričakovanju, da se znova snidemo v šolskih prostorih.
Pred pričetkom naj vas opozorim na nekaj pomembnih ukrepov v zvezi s preprečevanjem širjenja korona virusa COVID 19, ki se jih moramo držati:

1. V šolo vstopajo samo zdravi učenci in zaposleni ter ostali (starši, obiskovalci…)
  2. Nošenje mask
  • učenci od 1. do vključno 5. razreda nosijo maske v skupnih prostorih, v matičnih učilnicah pa ne;
  • učenci od 6. do vključno 9. razreda nosijo maske ves čas, razen pri pouku športa;
  • starši in vsi ostali obiskovalci ob vstopanju v šolo in ves čas gibanja po šoli nosijo zaščitne maske

3. Razkuževanje rok

• učenci si ob prihodu v šolo in ob vstopanju v učilnice razkužijo roke; mlajši učenci si večkrat umijejo roke z milom in vodo;
  • starši in ostali obiskovalci si ob vstopanju v šolo razkužijo roke;
  • prav tako si pri izstopanju iz šole vsi razkužimo roke.

4. PCT (preboleli, cepljeni, testirani) pogoj velja za vse zaposlene, starše in tudi ostale obiskovalce. Prosimo, da vsakdo, ki pride na šolo, le ta pogoj upošteva.

5.  Samotestiranje učencev

• Učenci od 7. do vključno 9. razreda se prostovoljno samotestirajo s hitrimi antigenskimi testi. Teste lahko dvignete starši v lekarnah z zdravstveno izkaznico.
  • Če je hitri test pozitiven in obstaja sum na okužbo z novim korona virusom, je potrebno poklicati osebnega zdravnika, ki potem uredi vse postopke za preverjanje suma okužbe s PCR testom.
  • V primeru potrjene okužbe, ste starši dolžni obvestiti šolo, ki bo potem nadaljevala z ukrepi v skladu z navodili NIJZ.

6. Izvajanje pouka in ostalih dejavnosti – pouk in ostale dejavnosti (razširjeni program, dnevi dejavnosti, plavalni tečaji….) se izvajajo v skladu z letnim delovnim načrtom in normativi in standardi, ter z upoštevanjem higienskih priporočil.

Z željo, da bomo pouk opravljali celo šolsko leto v prostorih šole, vas lepo pozdravljam in vam želim lep in uspešen začetek šolskega leta.

Suzana Deutsch, ravnateljica OŠ Fokovci