Učenci naše šole so začeli novo šolsko leto raziskovalno. V skupinah so ob obeležitvi 100 letnice priključitve Prekmurja matični domovini spoznavali velike osebnosti tistega časa, ki so pripomogle k temu, da je Prekmurje postalo del takratne Kraljevine Srbov Hrvatov in Slovencev. Učenci predmetne stopnje so se ob prebiranju pisnih virov in ogledu spletnih strani seznanili z Ivanom Bašo, Jožefom Kleklom st., Ivanom Jeričem, Matijo Slavičem, Francem Ivanoczyjem in Rudolfom Maistrom. Mlajši učenci so spoznavali prekmurske občine (zastave, grb, župane, znamenitosti) in pripravili zemljevid le-teh. Prvi šolski dan je tako minil ustvarjalno in poučno.

Prvošolčki pa so v spremstvu staršev prišli v šolo ob 11.00. Drugošolci so jih pozdravili z igrico Mojca Pokrajculja, Zara Dobrijevič, pa jim je povedala pesmico v nemščini. Po prejetju daril in učnih pripomočkov so se posladkali še z makovo potičko in sladoledom.

Nekaj utrinkov prvega šolskega dne lahko najdete tukaj.

Vsem želimo uspešno šolsko leto in veliko učnih izzivov.

(Visited 3 times, 1 visits today)