Velik uspeh OPZ Grlice na mednarodnem tekmovanju na Hrvaškem

Otroški pevski zbor Grlice, pod vodstvom Mojce Györek, se je 21.4. 2018 udeležil mednarodnega tekmovanja otroških pevskih zborov –VALLIS AUREA CANTAT, v Požegi na Hrvaškem.

Tekmovali so v folklorni kategoriji in se predstavili s prekmurskimi ljudskimi pesmimi v priredbi Ladislava Györeka in Mojce Györek. Pevski zbor so spremljali glasbeniki: Peter Koša na violini, Luka Vereš na klarinetu, Ladislav Györek na harmoniki in Geza Dora na kontrabasu.

Mednarodno sestavljena žirija je OPZ Grlice podelila zlato nagrado, njihovi zborovodkinji pa posebno dirigentsko nagrado za umetniški vtis.

Svoj uspeh je OPZ Grlice okronal z uvrstitvijo v Grand prix tekmovanja, kamor se uvrstijo štirje najboljši zbori tekmovanja, glede na število točk. Tekmovanja se je udeležilo 24 zborov.