ZIMSKE RADOSTI

 

Končno! Po nekaj letih nas je obiskala prava pravcata bela zasnežena zima! Prvi pravi sneženi zimski dan so učenci 5. in 7. razreda pri likovni umetnosti v sredo, 7. februarja, preživeli na prostem. Sneg je prejšnjo noč pobelil griče in doline, idilična pokrajina in rahlo naletavanje snega je spodbudilo ustvarjalno razmišljanje otrok. Zato so se podali na prosto, kjer so domišljiji pustili prosto pot in iz snega ustvarjali različne podobe. Nastali so živalski liki, obzidje, sneženi možje, gosenice, vulkan in še kaj drugega. Ni bilo ovir za ustvarjanje. Otroci so spoznali poleg klasičnih še en kiparski material, s kateri se da ustvariti čudovite podobe. Žal pa te podobe ne ostajajo za vedno. S prvo otoplitvijo bodo skulptur počasi skopnele. Več si lahko ogledate v galeriji.

Suzana Deutsch, ravnateljica

(Visited 25 times, 1 visits today)