»GORIČKOLADA« NAVDUŠILA TUDI NA IZUM-u

Od 22. do 24. novembra 2017 je v trgovskem centru MAXIMUS v Murski Soboti potekal Festival IZUM – Inovativnost, Znanost in Ustvarjalnost Mladih po okriljem ZOTKS.
Osnovni namen festivala je predstavitev in promocija rezultatov različnih ustvarjalnih in raziskovalnih dejavnosti mladih ter mladim na zanimiv način prikazati ustvarjalnost, znanost ter gospodarstvo. S festivalom je predvsem mladim ponujen prostor, v katerem lahko predstavijo svoje ustvarjalne in raziskovalne potenciale ter dosežke, poleg tega pa je njim, njihovim mentorjem, staršem in drugim obiskovalcem omogočeno druženje, ustvarjanje, izmenjava idej in ustvarjanje priložnosti za nadaljnja sodelovanja. Naša šola se je tudi letos predstavila na tem festivalu, tokrat z »GORIČKOLADO«. Učenci si pod vodstvom mentoric Sonje Tot in Silvije Sambt v preteklem šolskem letu raziskale, na kakšen način bi lahko naši kraji postali še bolj turistično atraktivni in zanimivi. Pripravile so »turistični produkt« z naslovom Goričkolada, s katerim so se predstavili na festivalu Turizmu pomaga lastna glava in navdušili komisijo. Za IZUM so pripravili razstavo ter mimoidočim predstavili svojo nalogo in jim zapeli pesmico. Tudi tokrat so bili prepričljivi in za svoje delo s bili nagrajeni s prvim mestom na razstavi ustvarjalnosti. Poleg tega pa je njihova pesmica tako navdušila komisijo, da so nastopili tudi na slavnostni akademiji Zveze za tehnično kulturo RC Murska Sobota. Iskrene čestitke učencem in obema mentoricama, brez katerih tudi tega uspeha ne bi bilo.
Suzana Deutsch