Dragi učenci, spoštovani starši!

V petek, 26. maja 2017, se bo izvedla načrtovana strokovna ekskurzija za učence 8. in 9. razreda v Šaleško dolino. 

Ob 6.30 je odhod izpred naše šole. Peljali se boste mimo Maribora po slikoviti Dravski dolini do Fale, kjer si boste ogledali najstarejšo hidroelektrarno na Slovenskem,  HE Fala, in spoznali, na kakšen način se že od leta 1918 izkorišča vodna energija in se spremeni v električno energijo. Od tu boste pot nadaljevali mimo Dravograda do Slovenj Gradca, kje se boste v Gostilni Murko okrepčali. Po pozni malici se boste podali v Velenje, ki je tudi najpomembnejši cilj ekskurzije. Ogledali si boste rudnik lignita, spoznali delo rudarjev in se pogostili z rudarsko malico. Nato se boste še sprehodili ob Velenjskem jezeru in se seznanili z vplivi delovanja rudnika na okolje. 

Ob 15.30 se boste polni vtisov podali proti domu. Vrnitev v Fokovce okoli 17.30 ure. 

Cena izleta: vstopnina v rudnik v Velenju 9,00 EUR, kosilo (malica) 8,00 EUR, prevoz 19,00 EUR – skupaj 36,00 EUR.  

Stroški ekskurzije bodo obračunani na majski položnici. 

Želim vsem udeležencem ekskurzije prijetno doživetje in veliko novih znanj!