Tekmovanje je potekalo 14.01.2017 na OŠ III v Murski Soboti. Učenke OŠ Fokovci so dosegle odlične rezultate: V KATEGORIJI OTROCI JE SLAVILA RAJA NOVAK, KI JE BRALA S HITROSTJO 1540 BESED NA MINUTO.

 Na državno tekmovanje se je od prijavljenih 260 (lani 211) tekmovalcev iz MemoŠOL uvrstilo 66 (lani 36) tekmovalcev iz cele Slovenije. Hitri bralci so tekmovali v branju 3 člankov, ki so bili tematsko zelo različni in so zahtevali visoko stopnjo koncentracije. Tekmovalci so morali vse tri članke prebrati v hitrem tempu in kasneje dogovoriti na zastavljena vprašanja. Zmnožek hitrosti branja in odstotek obnove sta rangirala posamezne tekmovalce. Tekmovanje je komplementarno tekmovanju Svetovne organizacije miselnih športov, v sklopu katere potekajo svetovna prvenstva v hitremu branju in tekmovanja v pomnjenju ter državno prvenstvo v pomnjenju memoriada®.

20170114_142607

 Letos je kar 21 tekmovalk in tekmovalcev preseglo hitrost branja nad 1000 besed na minuto. Med OTROCI, ki so presegli mejo 1000 besed na minuto sta tudi Raja NOVAK (1540 – 1. mesto) in Vita VIDMAJER (1146 – 5. mesto) in med JUNIORJI, ki so presegli mejo 1000 besed na minuto so Lara KUHAR( 6. mesto), Amadeja ILIĆ (7. mesto), Ana ČAHUK (8. mesto). Tudi MANICA KUČAN je dosegla 722 besed na minuto in 11. mesto.

 Kategorija OTROCI:

  1. MESTO – RAJA NOVAK, 5. RAZRED: POKAL IN ZLATO PRIZNANJE
  2. MESTO – VITA VIDMAJER, 6. RAZRED: SREBRNO PRIZNANJE
  3. MESTO – MANICA KUČAN, 6. RAZRED: SREBRNO PRIZNANJE

Kategorija JUNIORJI:

  1. MESTO – LARA KUHAR, 7. RAZRED: SREBRNO PRIZNANJE
  2. MESTO – AMADEJA ILIĆ, 7. RAZRED: SREBRNO PRIZNANJE
  3. MESTO – ANA ČAHUK, 9. RAZRED: SREBRNO PRIZNANJE

 

Nekaj utrinkov iz tekmovanje lahko najdete tukaj.

VSEM UČENKAM ISKRENE ČESTITKE!

Koordinatorica MemoŠOLE Monika Dobrijevič