Kot UNESCO ŠOLA, smo se tudi v letošnjem šolskem letu odločili za sodelovanje v mednarodnem projektu 4. UNESCO TEK MLADIH, ki je potekal 18. 5. 2016 na Ptuju, pod okriljem Gimnazije Ptuj. Tek se je odvijal po ulicah Ptuja, bil pa je igriv, mladosten, poln elana in zdrave tekmovalnosti. Dogodek je imel vse tekaške elemente: štartni in ciljni prostor, štartne številke, tekaško malico, čeprav ni bilo TEKMOVALNEGA ZNAČAJA. Vsi smo bili zmagovalci. Naš letošnji slogan pa je bil: »Vsak otrok tega sveta ima pravico, da svobodno teče svoj tek življenja.«

Našo šolo so  zastopali naslednji učenci od 3. do 9. razreda in učiteljici:
1. MARLEY SAMUEL
2. KATARINA ILIĆ
3. TADEJA ŠARKANJ
4. NINO RITLOP
5. VITA VIDMAJER
6. TOMAŽ GECI
7. AMADEJA ILIĆ
8. JOŽI LENČEK KRANJEC
9. AJŠA DOBRIJEVIČ
10. DOMEN BOČKOR
11. ANA PRELIČ
12. NEJC KOČAR
13. KAJA FARTEK
14. DYLAN JOSEPH SAMUEL
15. DAMJANA PAJŽLAR
16. MONIKA DOBRIJEVIČ – 1. krog

tek mladih

Tukaj si lahko ogledate utrinke celotnega dne.

Učiteljici Monika Dobrijevič in Damjana Pajžlar