EVROPSKI DAN JEZIKOV – 26. september 2017

Na naši šoli smo v sodelovanju z DRUŠTVOM GLUHIH IN NAGLUŠNIH POMURJA MURSKA SOBOTA, v sklopu projekta JEŠT (Jeziki štejejo!) in kot UNESCO ŠOLA, izvedli dve delavnici z naslovom »Jezik tišine – znakovni jezik« za učence in sicer za RAZREDNO in PREDMETNO STOPNJO, kjer smo učencem predstavili ZNAKOVNI JEZIK.

Učenci so lahko videli, na kakšen način gluhi in naglušni komunicirajo, spoznali so KRETNJE, ki so naraven način sporazumevanja gluhih, kakšno vlogo ima tolmač, s kakšnimi težavami se soočajo gluhi in naglušni v vsakdanjem življenju (na področju izobraževanja in zaposlovanja, komuniciranja), sami so se lahko preizkusili tudi kot tolmači in kar je najbolj pomembno, da se bodo zavedali, da obstajajo še drugi jeziki in da ZNAKOVNI JEZIK uvrščamo med »JEZIKE«.

Na spodnji povezavi pa si lahko ogledate tudi naše prispevke v sklopu projekta.

Koordinatorica projekta JEŠT Monika DOBRIJEVIČ