Učenca naše šole AMADEJA ILIĆ  in TOMAŽ GECI sta se v soboto, 25. 03. 2017 udeležila 9. državnega tekmovanja v pomnjenju – MEMORIADA 2017, ki je potekalo na brežiški osnovni šoli.

Udeležbo si je  AMADEJA ILIĆ priborila na šolskem tekmovanju s 3. mestom v Pomurju (kategorija JUNIORJI), TOMAŽ GECI pa z 2. mestom v Pomurju (kategorija OTROCI).

Pomerili so se v desetih različnih disciplinah in preverili, kdo ima najboljši spomin v Sloveniji.

Posebnost je bila disciplina GOVORJENA ŠTEVILA, kjer se je preverjala sposobnost pomnjenja številk, ki so bile posredovane avditivno. Ravno v tej novi disciplini  je TOMAŽ GECI v kategoriji OTROCI osvojil 3. mesto in si tako priboril medaljo.

AMADEJA ILIĆ si je na koncu priborila odlično skupno 17. mesto v kategoriji JUNIORJI (13 – 17 let, 28 tekmovalcev) in SREBRNO priznanje, TOMAŽ GECI pa v kategoriji OTROCI (– 12 let, 22 tekmovalcev) odlično skupno 9. mesto. Čestitamo!

Koordinatorica MemoŠOLE MONIKA DOBRIJEVIČ, trenerka spomina in hitrega branja