V petek, 27. maja 2016, se je na OŠ Rodica v Domžalah odvijalo 47. državno srečanje mladih zgodovinarjev v organizaciji Zveze prijateljev mladine Slovenije. Na njem je sodelovalo 31 osnovnih šol z vseh koncev Slovenije, mladi zgodovinarji pa so letos raziskovali na temo Družbeni status – zgodbe o uspehih in porazih. Svoje raziskovalne naloge so predstavili pred ocenjevalnimi komisijami v štirih ločenih skupinah. Našo šolo je uspešno zastopal Sebastian Novak, učenec 9. razreda, ki je predstavil svojo raziskovalno nalogo z naslovom KDO STA BILA SAMUEL GROSS IN JULIJ (GYULA) KOCH? – JUDOVSKA PODJETNIKA V FOKOVCIH. Za odlično raziskovalno nalogo in predstavitev je Sebastian Novak prejel ZLATO PRIZNANJE, prav tako tudi šola in mentorica Suzana Deutsch. Nekaj utrinkov s srečanja najdete na tej povezavi.

tekmovanje zgodovina