18. 2. 2016, so se mladi parlamentarci iz petnajstih osnovnih šol iz Pomurja udeležili že 26. Medobčinskega otroškega parlamenta, ki je letos potekal na OŠ Fokovci po mentorstvom Bernarde Sukič Škrilec. Po kulturnem programu, v katerem je nastopil OPZ OŠ Fokovci in igrici Tak je inda bilou ter pozdravu ravnateljice, so se mladi parlamentarci na temo Pasti mladostništva lotili dela v šestih delavnicah:

  • Facebook – da ali ne?
  • Zdrav mladostnik
  • Pomanjkanje motivacije
  • Spolno nadlegovanje na Facebooku
  • Motnje hranjenja
  • Rezanje

Ob koncu druženja so potekale tudi volitve za regijsko srečanje. Udeležili se ga bodo Maša Kočar iz OŠ Cankova, Laura Schmidlechner iz OŠ I Murska Sobota, Jure Lazar in Teja Sapač iz OŠ Puconci, Živa Buzeti iz OŠ Tišina, Betina Matos iz OŠ Gornji Petrovci, Nika Sukič iz OŠ Fokovci in Dominik Gönc iz OŠ II Murska Sobota.

Za nacionalni otroški parlament sta bila izvoljena Laura Schmidlechner in Jure Lazar.

Inštalacija medobčinskega parlamenta je bila delo Antona Buzetija iz OŠ Bakovci.

Suzana Panker